3M w Polsce

W 2021 r. mija 30 lat, od kiedy firma 3M, globalny lider w dziedzinie innowacji, rozpoczęła swoją działalność w Polsce. W czasach, gdy polska gospodarka przechodziła największą transformację w swojej historii, nasza firma także rosła, stając się jednym z największych inwestorów i pracodawców w kraju.

To właśnie w Polsce bije serce regionu East Europe 3M. Nie bez powodu to we Wrocławiu ulokowaliśmy Superhub – jedno z pięciu największych centrów produkcyjnych 3M na świecie. Dziś wytwarzamy w nim ponad 12 tys. innowacyjnych produktów, które eksportujemy z metką „made in Poland” na niemal cały świat. Ten sukces nie byłby możliwy bez zespołu 3M, ale również bez wieloletniej udanej współpracy z polskimi władzami, samorządami, uczelniami, a przede wszystkim – z naszymi partnerami biznesowymi i klientami.

Gala na 30-lecie 3M w East Europe Region – video

"Od 30 lat jesteśmy blisko społeczności, w których działamy, i wspólnie odpowiadamy na wyzwania współczesnego świata oraz tworzymy lepszą przyszłość. Zależy nam, by była ona oparta na zaangażowaniu, zrozumieniu, szacunku dla otoczenia i świadomości wartości nauki. Według nas w biznesie przyszłości człowiek współgra ze światem technologii, optymalizuje swoje działania, dbając jednocześnie o środowisko społeczne i naturalne. Takie podejście nieustannie poprawia jakość życia ludzi. Co jest i zawsze będzie naszym celem".

Radosław Kaskiewicz

Prezes i dyrektor zarządzający 3M East Europe Region

RAPORT

30-lecie 3M w Polsce

ZOBACZ RAPORT NA
30-LECIE 3M W POLSCE

3M w regionie East Europe

Polska

312 tys. km²

Obszar lądowy

38 mln

Populacja

16,623 USD

PKB per capita (USD)

Czechy

77 tys. km²

Obszar lądowy

10,7 mln

Populacja

22,762 USD

PKB per capita (USD)

Słowacja

48 tys. km²

Obszar lądowy

5,4 mln

Populacja

19,156 USD

PKB per capita (USD)

Wegry

91 tys. km²

Obszar lądowy

9,6 mln

Populacja

15,899 USD

PKB per capita (USD)

Ukraina